Darek Przychoda – producent telewizyjny i reklamowy,  wydawca książek, człowiek reklamy.

 

Dyrektor d/s Komunikacji Niestandardowej w Mindshare (WPP Group) 2000 – 2008 oraz w OMD (Omnicom Group) 2008 - 2010

 

Asystent i współpracownik wybitnego polskiego reżysera filmowego Krzysztofa Kieślowskiego 1980 – 1988 (dokumenty i filmy fabularne)

 

Producent, Scenarzysta i Reżyser programów telewizyjnych dla TVP 1 1994 - 1999, w tym relacji z Festiwali Filmowych w Cannes, programów rozrywkowych, społecznych i filmów dokumentalnych.

 

Pomysłodawca i Wydawca serii największych bestsellerów książkowych literatury kobiecej dla Axel Springer Polska a następnie Gruner + Jahr Polska („Literatura w Szpilkach“, „Literatura na Obcasach“), serii książkowych sprzedawanych wyłącznie w kioskach i Empikach w ogromnych nakładach, po najniższych cenach po jakich kiedykolwiek książki były w Polsce sprzedawane. 

 

Twórca pierwszego serialu internetowego w Polsce, zrealizowanego we współpracy i za środki z budżetów marketingowych firm LG Polska i Mazda Polska, wyprodukowanego podczas pracy w Mindshare Polska.

 

Pomysłodawca i Executive Producer „Wielkiego Świata Małych Odkrywców“ – 200 odcinkowej encyklopedii telewizyjnej o tym jak wychować zdrowe i szczęśliwe dzieci – produkcję TVP 1 sponsorowały firmy Huggies oraz Mattel przez okres 5 lat.

 

Za działania na polu reklamy niestandardowej nagrodzony nagrodami Media Trendy, Effie oraz Mixx Award.

 

Od roku 2011 producent reklam telewizyjnych. 

© 2019 by Cypher City. Proudly created with Wix.com